Wymiana klawiszy do laptopa

Jeśli klawisze laptopa nie działają, może być konieczna ich wymiana. Oto kilka kroków, aby wymienić klucz: Najpierw wyczyść obszar wokół niego. Po drugie, wymień podkładkę i karetkę klucza. Na koniec wymień płytkę drukowaną, jeśli to konieczne. Jeśli żadna z tych metod nie działa, skontaktuj się z serwisem naprawczym.

Wymień wózek i podkładkę klucza
Jeśli klucz laptopa pękł lub został uszkodzony, może być konieczna wymiana podkładki i karetki klucza. Najpierw zdejmij nasadkę klawiszy z klawiatury. Jeśli klucz jest długi, być może trzeba go podważyć jak najbliżej środka. Następnie włóż nowy klucz do szczeliny pod kątem 45 stopni. Pamiętaj, aby umieścić go w taki sposób, aby zaczepy zaczepiły się podczas ich wyciągania.

Oczyść obszar wokół klucza
Zanim zaczniesz czyścić obszar wokół wymiany klucza do laptopa, musisz wyłączyć urządzenie. Następnie weź patyczek higieniczny i delikatnie przetrzyj obszar wokół klucza. Kluczowy obszar można również wyczyścić alkoholem izopropylowym. To rozwiązanie jest niedrogie, ale skuteczne w zagłębianiu się w szczeliny. Po oczyszczeniu obszaru możesz nałożyć na klucz chusteczkę dezynfekującą lub wacik. Następnie pozwól mu całkowicie wyschnąć przed nałożeniem nowego klucza.

Sprawdź klawiaturę swojego systemu operacyjnego
Jeśli klawiatura laptopa przestanie działać, może być konieczne sprawdzenie klawiatury systemu operacyjnego pod kątem możliwych przyczyn. Należą do nich infekcje wirusami klawiatury, uszkodzone klawisze i uszkodzenia fizyczne. Jeśli twoja klawiatura nie działa poprawnie, powinieneś zasięgnąć pomocy eksperta w naprawie klawiatury laptopa.

Wymień płytkę drukowaną
Istnieje kilka kroków, które możesz wykonać, aby wymienić płytkę drukowaną na klucze do laptopa. Najpierw musisz upewnić się, że masz właściwe części. Sprawdź w instrukcji serwisowej laptopa, jakich części potrzebujesz. Jeśli nie masz tych części, możesz spróbować je kupić w innym miejscu, na przykład w serwisie eBay lub u sprzedawcy części komputerowych.

Wymień klawiaturę
Pierwszym krokiem do wymiany klawiatury laptopa jest usunięcie starej klawiatury. Aby to zrobić, delikatnie odwróć starą klawiaturę i zwolnij kabel taśmowy. Ten kabel łączy się z płytą główną. Uważaj, aby nie rozerwać ani nie uszkodzić kabla taśmowego. Następnie umieść nową klawiaturę na swoim miejscu i zabezpiecz ją śrubami. Na koniec uruchom ponownie laptopa, aby przywrócić oryginalną funkcjonalność. Jeśli klawiatura nadal nie działa poprawnie, zaktualizuj sterownik klawiatury laptopa. W przeciwnym razie zanieś laptopa do dostawcy usług w celu naprawy klawiatury.

Wymień płytkę drukowaną klawiatury
Jeśli klawiatura przestała działać, może być konieczna wymiana całej klawiatury. Można to zrobić na dwa sposoby. Jednym ze sposobów jest zdjęcie osłony, która znajduje się między klawiaturą a ekranem. Po wyjęciu należy ostrożnie odłączyć kabel łączący klawiaturę z płytą główną.

Oferta https://www.laptopkey.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *